دروازه‌ای رو به جهانی دیگر | بررسی شاهکار سال 2013 بازی Bioshock: Infinite

نوشته شده در تاریخ : 1392/10/26   12:02

کلمبیای سال 1912 داستانی دیگر دارد. در آن زمان رفتن به جهانی دیگر تنها با یک پنجره کار بزرگی نبود. وقتی که مجبور میشوید حتی دختر خود را هم برای دادن بدهکاری هایتان بدهید چه می شود کرد؟ ماندن و غصه خوردن یا رفتن به دنیایی جدید, کشتن هزار نفر و پس گرفتن او؟ بوکر دوییت Booker DeWitt فردی است که چنین وضعیتی داشته. با ما باشید برای یاد آوری بازی شاهکار PC برای سال 2013.

bioshock-infinite-wallpaper-background-x-id-155811

سال 2013 به پایان رسید و وقت نمایش دادن و به یاد آوری بهترین بازی این سال است. از آنجایی هم که MobinIGI سایتی برای گیمر های PC است ما موفق ترین بازی سال PC را انتخاب کرده ایم. Bioshock: Infinite توانست با داستان فوق العاده ی خود و گرافیک خیره کننده اش جزو برترین بازی های 2013 شود.

jbioshock-infinite-pc-cover-avant-g-1354632827

عنوان بازی: Bioshock: Infinite

ژانر: اکشن اول شخص

ناشر: 2K games

استودیو سازنده: Irrational Studios

پلتفرم: PC, Xbox 360, PS3

قاتل یا مامور (بررسی داستان بازی) :

داستان بازی از شبی بارانی در دریا آغاز می شود جایی که شما به همراه یک زن و مرد در قایقی در حال نزدیک شدن به فانوسی مرموز هستید. زنی که روبرویتان نشته است یک جعبه به شما می دهد که در آن یک رمز, یک تپانچه, یک کلید و عکسی از دختری به نام الیزابت وجود دارد. بوکر مامور سازمان امنیتی Pinkerton بوده که در جریان قماری پول زیادی را از دست می دهد و بدهکار میشود. آن مرد درون قایق هم که مشغول پارو زدن است شما را استخدام کرده که الیزابت را از کلمبیا به نیویورک آورید تا در عوض پولی به شما برای بدهکاری هایتان بدهد. کل داستان از همینجا شروع میشود.

Infinitetrailer610

رابطه ی شما با الیزابت به قدری صمیمی می شود که همانند پدر و دختر تلقی خواهد شد

اگر شما می خواهید به کلمبیا بروید پس در شب در دریا چه می کنید؟ در واقع این کلمبیا همان کلمبیایی که ما میشناسیم نیست. شهری است در هوا که در واقع در بین ابر ها مخفی شده است. اما چرا این وقت شب در دریا هستید؟ آن زن که به شما جعبه را داده بود روزالیند لوتس بود که در زمانی نامشخص و مکانی نامعین روی ذره ای در حال کار کردن بود در همان زمان رابرت لوتس هم در جهانی دیگر در حال کار کردن روی همان ذره بود. کار کردن این دو باعث بوجود آمدن تکنولوژی جدیدی شد. آن ها با این که در مکان های مختلفی بودند ولی توانستند که با هم ارتباط برقرار کنند. هم چنین روزالین به این توانایی دست یافته بود که اجسام بسیار بزرگی همانند یک شهر را روی هوا معلق نگه دارد. حال از توضیح دادن این دو شخصیت دست بر میداریم. با این توضیحات نتیجه میگیریم که کلمبیای هوایی هم یکی از شاهکار های لوتس است. اما چگونه باید به آنجا رفت؟ در درون فانوس دریایی یک صندلی قرار دارد که با دادن آن رمزی که قبلا گفته شد به کلمبیای هوایی پرتاب می شود.

url 1

شهر های معلق که شاهکار لوتس است کاملا در بازی قابل مشاهده است

شما با وارد شدن به شهر متوجه می شوید که الیزابت در درون برجی در حومه های شهر قرار دارد. شما هم هرچه سریعتر برای به پایان رساندن ماموریت خود به برج می روید و الیزابت را از برج به بیرون می آورید. غافل از این که چه اتفاقاتی در انتظار شماست. روی دست چپ شما خالکوبی AD قرار دارد که مخفف نام دختر شما یعنی Anna DeWitt است. در شهر فردی به نام کامستاک وجود دارد که مردم شهر او را پیامبر صدا می زنند و به گفته های او عمل می کنند. کامستاک متوجه حضور شما در این شهر می شود و اعلامیه ای می دهد که هر کس در دست چپش خالکوبی AD دارد شیطان است. شما در طول بازی وظیفه مراقبت کردن از الیزابت را دارید غافل از این که الیزابت همان دختر شماست و هم اکنون قابلیتی دارد که می تواند به هر نقطه ای از جهان در هر زمانی که می خواهد, برود.

url 2

شاهکار گرافیکی:

موتور گرافیکی بازی Unreal Engine 3 بود که به خوبی از پس صحنه های بازی و شهر کلمبیا بر آمد. در جاده های کنار شهر گل کاری ها بسیار زیبا هستند. طراحی لباس و چهره ی دشمنان شما هم راضی کننده هستند. همان بار اول که وارد کلمبیا می شوید متوجه خاص بودن گرافیک بازی می شوید. شاید به جرات بتوان گفت که گرافیک در این بازی به گونه ای پرداخته شده است که در روحیات بازیکن هم تاثیر می گذارد. خانه ها سبک خود را دارند و هر فرد در شهر سبک گرافیکی خاص خود را.

Ads not by this site
bioshock_infinite_57

گرافیک بازی مثال زدنی است

نور پردازی هم یکی از عناصر مهم بازی بود که بدون آن بازی کردن BioShock: Infinite دیگر چنین حسی را به بازیکن منتقل نمی کرد. Unreal Engine 3 هم به خوبی از عهده کار خود بر آمده است و شب و روز ها را به خوبی ترسیم کرده است.

گیم پلی:

بازی دارای گیم پلی منحصر بفردی بود که با بقیه بازی ها فرق داشت. در بازی برای انتقال سریع تر بین نقاط شهر میله هایی هوایی قرار داده شده که بوکر می توانست توسط آن ها سریع تر به جایی دیگر منتقل شود. هم چنین وقتی که سوار بر این میله ها هستید می توانید که از اسلحه های خود برای نابود کردن دشمنان هم استفاده کنید. یکی از نکات مثبتی که در بازی وجود داشت قدرت های بوکر بود که تنوع بسیاری داشتند و هر کدام برای کار خاصی ساخته شده بودند. برای مثال یکی از نیرو های شما می توانست در دشمنتان تاثیر بگذارد و به جای حمله کردن به شما به دوستانتان حمله کند و دیگری را هم می توانستید برای فرستادن دشمنانتان روی هوا استفاده کنید.

url 3

می توانید از هوا روی سر دشمنان خود فرود آیید!

از عواملی که کمی بازی را خسته کننده می کرد تنوع کم اسلحه ها و تنوع زیاد دشمنانتان بود. و گاهی اوقات تپانچه ی بوکر از یک RPG هم تاثیر گذار تر میشد. شما می توانستید از طریق دکه هایی که در کنار جاده ها وجود داشت اسلحه های خود را آپگرید یا در واقع ارتقا دهید. هم چنین می توانستید این کار را روی نیرو های خود هم انجام دهید.

صدا گذاری:

تاثیر گذارترین عامل در همه بازی ها موسیقی آن است که BioShock: Infinite هم در بین آنها فوق العاده بود. موسیقی های زمان 1912 شما را به آن روزگار می برد و با آن ها جو گیمر را تغییر می داد. صدا گذاری شخصیت اول یعنی بوکر دوییت هم فوق العاده بود. تروی بیکر این صداگذاری را بر عهده داشت و از آن جایی که تجربه صدا گذاری شخصیت های بزرگی مثل Joker در Batman: Arkham Origins و Joel در The Last Of Us را داشته در نقش Booker DeWitt هم فوق العاده ظاهر شد.

url 1

تروی بیکر مطمئنا موفق ترین هنر پیشه سال 2013 در صنعت بازی خواهد بود

نتیجه گیری:

بازی جزو شاهکار های سال 2013 بود و شاید بتوان لقب بهترین بازی سال 2013 برای PC را هم به BioShock: Infinite داد. داستان بازی و گرافیک آن مثال زدنی است ولی شاید بتوان از گیم پلی آن و سخت بودن بازی در مراحل آخر ایراد گرفت. تنوع اسلحه ها کم بود ولی داستان و گرافیک این مشکلات را به خوبی پوشانده است.نوشته شده توسط:مهدی
نظرات() 


برچسب ها: نقد و بررسی Bioshock: Infinite، داستان بازی Bioshock: Infinite، بهترین بازی های سال 2013، بهترین بازی های تاریخ جهان، بهترین های 2013، بهترین بازی سال2013، بازی Bioshock: Infinite،
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic